Badanie powypadkowe roweru Giant Trinity

Kompleksowe badanie roweru Giant Trinity po wypadku.

Jak już podkreślaliśmy, badanie ultradźwiękowe wykonane przez doświadczonego diagnostę jest jedyną formą rzetelnej i wiarygodnej oceny stanu ramy po wypadku i osobom, które zostały poszkodowane w tego typu zdarzeniach ono się po prostu od ubezpieczyciela należy i musi on pokryć koszty takiej operacji. Tak właśnie było w tym przypadku.

Trafił do nas cały rower, więc przed przystąpieniem do badania musieliśmy zrobić jego demontaż. Już na tym etapie nastąpiła weryfikacja stanu ramy – znaleźliśmy pęknięcie, którego nie dostrzegł wcześniej ani właściciel, ani rzeczoznawca przysłany przez ubezpieczyciela.

Zagadką pozostawał widelec. Znajdowały się na nim otarcia i uszkodzenia lakieru, natomiast nie było wiadomo, czy sam kompozyt w jakikolwiek sposób ucierpiał.

“Pacjent” trafił na stół, sprzęt został przygotowany i skalibrowany. Dość szybko okazało się, że pod lakierem mamy do czynienia z rozwarstwieniami. Co ciekawe, występowały one również w miejscach, w których lakier wyglądał na nienaruszony.

Efektem badania było wydanie ekspertyzy wskazującej na konieczność wymiany zarówno ramy, jak i widelca. Po zakończeniu naszej pracy rower pojechał do jednego z serwisów Gianta na dalsze czynności polegające na wycenie uszkodzeń osprzętu oraz wycenę nowego framesetu. Transportem zajęła się profesjonalnie firma Bikeservice (www.bikeserviceapp.pl), którą mocno polecamy :)

GALERIA