Cyklon i Decathlon – współpraca, jakiej jeszcze nie było

W lipcu 2023 roku rozpoczęliśmy współprace z marką Decathlon.

Decathlon powstał w latach 70 dwudziestego wieku, a od lat osiemdziesiątych rozwija się jako sieć. Aktualnie należy do czołówki światowych sieci sportowych, ich sklepy znajdziecie na większości kontynentów, w tym oczywiście w całej Europie. W sklepach tej sieci znajdziecie głównie marki własne, których wyróżnikiem jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Gdzie w tym wszystkim miejsce dla nas?

Otóż Decathlon jako sieć zajmująca się produkcją, dystrybucją i sprzedażą artykułów sportowych ma swoje liczne procedury mające zapewnić stałą, najwyższą jakość sprzedawanych artykułów we wszystkich sklepach.

Dopóki wszystko idzie zgodnie z instrukcją i sprzęt prosto po kontroli jakości tafia do pudełka i jest z niego wyciągany w sklepie, system działa. Problem pojawia się jednak, kiedy mówimy o sprzęcie, który trzeba sprawdzić, bo gdzieś na etapie logistyczno – magazynowym coś poszło nie tak i coś zostało uszkodzone, co oczywiście się zdarza. W sieci występuje również sporo sprzętu bardziej lub mniej używanego – potestowego, z wypożyczalni, itp… . Ten sprzęt również przed sprzedażą musi być dokładnie sprawdzony, bo firma nie może powiedzieć Klientowi: “to jest używane, więc nie my za to odpowiadamy”.

Właśnie w tym sprawdzaniu będziemy firmę Decathlon wspomagać. Za tę działkę będzie oczywiście odpowiadał Marcin, którego doświadczenie zawodowe raczej nie pozostawia złudzeń, że jest osobą na właściwym miejscu.

FILM

Marcin Lirski

Ponad 20 lat pracy w szeroko pojętej mechanice w branży rowerowej.
Będąc zawodowo związanym z tą branżą od początku istnienia na szeroką skalę karbonowych rowerów dogłębnie poznał nie tylko wszystkie występujące na przestrzeni lat konstrukcje rowerów, ale również zna ich mocne strony i największe słabości.
Od 2010 roku prowadzi Cyklon Sport Serwis, w którym “pokroił” i naprawił przeszło 5000 komponentów poznając ramy chyba wszystkich działających na polskim rynku marek zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Do wszystkiego, co wie i umie dochodził sam bazując na swoich metodach i eksperymentach. Dlatego też w swojej pracy stosuje niezwykle skuteczne, choć często nieszablonowe rozwiązania.
Od 2022 roku jako jedyny w Polsce poza naprawami poświęcił się również ultradźwiękowemu badaniu karbonu. Przeprowadzone na kilkuset ramach i elementach testy pozwoliły mu stać się najlepszym w Polsce ekspertem w tym temacie oraz wiarygodnym partnerem dla firm z branży rowerowej i ubezpieczeniowej.