Canyon Ultimate CF SLX – Rower dla fana Giro d’Italia

Ta rama była u nas już naprawiana wcześniej. Po dwóch latach od naprawy znowu przydarzył się jej wypadek. Z poprzednią naprawą nic się nie działo, Klient nie miał więc żadnych oporów, żeby przysłać nam ramę i tym razem. Jednak to nie był koniec, bo mieliśmy zrobić też lakierowanie.
Nad samymi naprawami nie będziemy się rozwodzić, zwykłe uszkodzenia powypadkowe rurek. Nie ma co komentować :)

Natomiast kwestia lakierowania to już jest coś, co można opisać.

Pierwotny projekt miał być kopią tego: CANYON-RAPHA-BIKERADAR

Ze względu na to, że takimi bezpośrednimi kopiami troszkę się wręcz brzydzimy i wolimy autorskie projekty, podjęliśmy trud (niewielki, Klient chętnie przyjmował konstruktywne uwagi) zrobienia czegoś indywidualnego, bazującego na kolorystyce i koncepcji pierwotnego projektu.

Różowe akcenty od razu skierowały nas w stronę kolarskiej klasyki – Giro d’Italia.

Logo Rapha zastąpiliśmy sloganem Giro – Amore Infinito, na ramie umieściliśmy również z jednej strony logo wyścigu, z drugiej “mapę” Włoch. Paski na podsiodłówce uległy również pewnej transformacji i zaczęły nawiązywać w swoim układzie Trofeum Nieskończoności.

Lakierowanie wykonywaliśmy z międzyszlifem – powierzchnia ramy jest gładka i nie są wyczuwalne krawędzie napisów czy grafik.

Kolejne zdjęcia pokazują proces powstawania projektu: od oszlifowanej ramy poprzez przymiarki rozmieszczenia grafik aż po finalny efekt.